Najlepsze emulatory SNES na PC i do gier online: Ożywienie doświadczenia Super Nintendo

Najlepsze

Super Nintendo Entertainment System (SNES) zajmuje szczególne miejsce w sercach wielu entuzjastów gier. Wydany na początku lat 90. system SNES wprowadził kultowe tytuły i niezwykłe wrażenia z gry. Chociaż oryginalna konsola może być reliktem przeszłości, pojawienie się emulatorów SNES pozwoliło graczom ponownie przeżyć te nostalgiczne chwile na nowoczesnych urządzeniach. W tym artykule zagłębimy się w świat emulatorów SNES, badając najlepsze dostępne opcje, alternatywy online, popularne gry i ich kompatybilność z platformami PC.

Zrozumienie emulatorów SNES

Emulatory SNES to aplikacje przeznaczone do replikacji środowiska sprzętowego i programowego konsoli Super Nintendo. Umożliwiają one graczom granie w gry SNES na różnych urządzeniach, takich jak komputery, smartfony, a nawet konsole do gier. Te emulatory naśladują architekturę oryginalnego systemu, umożliwiając użytkownikom korzystanie z gier zgodnie z ich przeznaczeniem.

Wybór najlepszego emulatora SNES

Jeśli chodzi o wybór najlepszego emulatora SNES, kilka opcji wyróżnia się wydajnością, kompatybilnością i przyjaznymi dla użytkownika interfejsami. Niektóre godne uwagi nazwiska na scenie emulacji SNES to ZSNES, Snes9x i Higan. Każdy emulator ma swoje unikalne cechy, a wybór ostatecznie zależy od preferencji i wymagań użytkownika.

Emulatory SNES na PC

Emulatory

Jeśli chodzi o granie w gry SNES na komputerze PC, kilka opcji emulatorów odpowiada różnym preferencjom użytkownika. ZSNES, znany ze swojej prostoty i niskich wymagań systemowych, pozostaje popularnym wyborem wśród użytkowników komputerów PC. Snes9x i Higan oferują również solidne funkcje i kompatybilność z różnymi systemami operacyjnymi, zapewniając bezproblemowe wrażenia graczom komputerowym.

Emulatory SNES dla Windows

1. Snes9X v1.53
Najlepszy emulator SNES dla Windows. Zawiera antyaliasing, zapisywanie i możliwość robienia zrzutów ekranu. Wiele ustawień.

Pobierz Snes9X v1.53

Emulatory SNES na Androida

1. Snes9X EX v1.5.26
Doskonały emulator SNES dla Androida v2.3 i nowszych (dla urządzeń ARMv6, ARMv7 i x86).

Pobierz Snes9X EX v1.5.26

2. Snes9x EX+ v1.5.26
Ma dokładniejszą emulację niż jego poprzednik, ale wymaga dwukrotnie większej mocy urządzenia.

Pobierz Snes9x EX+ v1.5.26

3. SNesoid v2.2.4
Mnóstwo ustawień i możliwość gry online przez Bluetooth lub Wi-Fi.

Pobierz SNesoid v2.2.4

Emulatory SNES na iOS

1. sNes4iphone v6.1.3
Port PocketSNES, emulator SNES dla urządzeń z systemem iOS

Pobierz sNes4iphone w wersji 6.1.3

Odkrywanie emulatora SNES online

Dla tych, którzy preferują wygodę i dostępność, platformy online emulatorów SNES oferują bezproblemowy sposób na cieszenie się grami Super Nintendo. Te internetowe emulatory eliminują potrzebę instalacji, umożliwiając użytkownikom grę bezpośrednio przez ich sieć przeglądarki. SNESbox, SNESfun i RetroGames.cc należą do popularnych opcji emulatorów SNES online, które zapewniają ogromną bibliotekę gier bez konieczności pobierania ROM-ów.

Snes9x

Snes9x to przenośny, darmowy emulator Super Nintendo Entertainment System (SNES). Umożliwia granie na komputerze w większość gier stworzonych na konsole do gier SNES i Super Famicom Nintendo.

Snes9x jest wynikiem trzech lat hakowania, programowania i debugowania. Snes9x jest napisany w języku programowania C++, z trzema jądrami emulacji asemblera procesora dla systemów Windows i Linux.

Emulator pozwala zapamiętać Mario i jego przyjaciół, odtwarza konsolę w całym jej pięknie. Snes9x obsługuje uruchamianie romów bezpośrednio z archiwów ZIP. Podobnie jak na oryginalnym SNES-ie, możesz zapisać grę, aby wrócić do niej później, zmienić ustawienia gry, a co najważniejsze, komunikować się z innymi użytkownikami przez Internet. Snes9x ma wbudowany filtr „Super Eagle” poprawiający grafikę. Pobiera zwykłe blokowe obrazy, ponownie je kompresuje i wygładza, dzięki czemu gry wyglądają bardziej nowocześnie. Po części wygląda to dobrze w Super Mario World, możesz nawet zwiększyć głębię i rozdzielczość grafiki postaci bez utraty oryginalnego uroku gry. Może to być jednak wadą dla tych, którzy szukają obrazu jak najbardziej zbliżonego do oryginału.

Pobierz z oficjalnej strony internetowej:
http://snes9x.ipherswipsite.com/

ZSNES

ZSNES to emulator SNES dla systemu Windows. Istnieją również wersje na inne popularne platformy, takie jak Linux, Mac OS X, FreeBSD, Microsoft Xbox i DOS. Ta bezpłatna aplikacja przyda się, jeśli chcesz grać w klasyczne gry, które były na starym Super Nintendo (SNES) ) konsola do gier. Emulator posiada wiele funkcji, w tym ustawienia prędkości, funkcję przewijania do tyłu, skalowanie obrazu, grę wieloosobową przez połączenie TCP/IP, obsługę zapisywania, nagrywania klipów i wiele więcej.

Interfejs programu jest dość wygodny. Istnieje intuicyjne menu, które zawiera wszystkie niezbędne pozycje. Dzięki prostemu interfejsowi ZSNES uruchomienie rumu i rozpoczęcie gry nie jest trudne. Możesz dostosować działanie urządzeń, opcje grafiki i dźwięku. Jednak jeśli chodzi o wady interfejsu, jest to zbyt rozbudowany edytor klawiszy sterujących.

W porównaniu z odpowiednikami ten emulator przegrywa w dokładności imitacji konsoli SNES. Winne jest skupienie się twórców na wysokiej wydajności. Z tego powodu w niektórych grach mogą wystąpić problemy z dźwiękiem lub nawet awarie. Również emulatory niektórych koprocesorów (właściwie umieszczone w kartridżach) nie działają poprawnie, więc od czasu do czasu zdarzają się gry, w które gra się z dużą prędkością.

Warto zauważyć, że autorzy są dość przyjaźnie nastawieni do konkurencji, a jeśli ZSNES nie działa na twojej maszynie, zalecają użycie innych emulatorów SNES, takich jak Snes9x, SnesGT, higan.

Pobierz z oficjalnej strony:
http://zsnes.ipherswipsite.com/

SnesGT

SNESGT to emulator Super Nintendo dla systemów Windows. Został zaprojektowany tak, abyś mógł zapamiętywać i odtwarzać swoje ulubione gry SNES.

SnesGT zapewnia wysokiej jakości emulację konsoli Super Nintendo. Jakość obrazu stoi na przyzwoitym poziomie, nie ma przeskakiwania klatek ani żadnych artefaktów. Gry działają bez żadnych problemów.

Emulator obsługuje tryby pracy w oknie i na pełnym ekranie. Możesz ustawić automatyczne uruchamianie emulatora w trybie pełnoekranowym, dodając flagę -f we właściwościach skrótu programu.

Pobierz z oficjalnej strony:
http://gigo.retrogames.com/

Ponowne odkrywanie gier z emulatorami SNES

„Ponowne

SNES może pochwalić się obszernym katalogiem ukochanych gier, które przetrwały próbę czasu. Emulatory SNES zapewniają bramę do ponownego odwiedzenia tych klasyków lub odkrycia ukrytych klejnotów. Od kultowych tytułów, takich jak Super Mario World, The Legend of Zelda: A Link to the Past i Chrono Trigger, po mniej znane perełki, takie jak EarthBound i Secret of Mana, świat emulatorów SNES oferuje niekończące się godziny rozrywki.

Wnioski

Dzięki emulatorom SNES nowe pokolenie graczy może cieszyć się grą Super Nintendo. Niezależnie od tego, czy wybierzesz najlepszy emulator SNES na PC, odkryjesz zróżnicowaną bibliotekę gier emulujących SNES, czy też skorzystasz z wygody platform internetowych, te emulatory zapewniają bramę do ponownego przeżycia złotej ery gier.

Poczuj nostalgię, przeżyj niezapomniane przygody i pozwól, by emulatory SNES przeniosły Cię z powrotem do czasów, gdy granie było magiczną podróżą.